Tyson Fury’nın maçı nasıl sonlandı ?

Spor

Son dakika spor haberi: Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır siklet kemeri maçında ABD’li Deontay Wilder ile Büyük Britanyalı Tyson Fury karşı karşıya geldi. Los Angeles kentinde düzenlenen müsabaka büyük bir heyecana sahne oldu. Tyson Fury, Deontay Wilder’ı 11. rauntta nakavt ile mağlup ederek WBC Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu unvanını korudu. Tyson Fury’nin bir sonraki maçtaki rakibinin, İngiliz boksör Anthony Joshua olması bekleniyor. İşte detaylar ve maçla ilgili o anlar…

Tyson Fury ile Deontay Wilder, Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır siklet kemeri maçında kozlarını paylaştı. ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen maça seyirciler büyük ilgi gösterdi.

İlk olarak 2 Aralık 2018’de karşılaşan iki boksorun mücadelesi berabere sonuçlanmıştı. 23 Şubat 2020’de yapılan ikinci karşılaşmayı 7. rauntta teknik nakavtla kazanan Tyson Fury, Dünya Boks Konseyi (WBC) kemerinin yeni sahibi olmuştu.

24 Temmuz’da yapılması planlanan Wilder-Fury maçı, Tyson Fury’nin corona virüsüne yakalanması nedeniyle ertelenmişti. Boksseverlerin merakla beklediği 3. müsabaka, 10 Ekim Pazar günü TSİ 04.00’te gerçekleşti.

FURY 11. RAUNNTA WILDER’I YERE SERDİ!
Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da gerçekleştirilen mücadelede Büyük Britanyalı Tyson Fury, ABD’li rakibi Deontay Wilder’ı 11. rauntta yere serdi. Tarihin en iyi ağır sıklet maçlarından birini kazanan Tyson Fury, WBC Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu ünvanını korudu.

WILDER’IN 2 YENİLGİSİ DE FURY’E!
35 yaşındaki Deontay Wilder kariyerindeki 2. yenilgisini de Tyson Fury’e karşı aldı. İlk olarak 23 Şubat 2020’de yapılan maçı 7. rauntta teknik nakavtla kaybeden Wilder, 10 Ekim 2021’deki karşılaşmada da rakibine diş geçiremedi.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle