Tubaj, karaciğerin kendi gücüyle temizlenmesidir

Sağlık

Son yıllarda vücudu temizlemek için en popüler prosedürlerden biri karaciğer tüpüdür. Birçok dolandırıcı bu yolla insanları kandırarak para kazanıyor. İnsanların vücutlarını toksinlerden ve cüruflardan arındırmasını ve çok para kazanmasını sağlar. Ancak evde tuba uygulayarak karaciğerinizi temizleyebilirsiniz. Tubaj uygulaması sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Aşağıdakileri okuyarak hiç para harcamadan evde tubaj yapmak mümkün.
Tubaj, karaciğeri temizlemek için kullanılan bir prosedürdür. Bu sırada karaciğer temizlenir ve işlevini normal şekilde yerine getirir. Tüp uygulamasından sonra gastrointestinal sistemin çalışması normale döner, karaciğerin işlevi düzelir, safra kesesinden kum ve küçük taşlar çıkarılır. Tubaj, alternatif bir tıbbi prosedür olarak kabul edilir ve evde kolayca yapılabilir.
Prosedürün uygulanması için talimatlar:
Halk hekimliği yoluyla karaciğeri temizlemenin tarihi çok eskilere dayanmamaktadır. Bu prosedür birçok durumda gerçekleştirilebilir. Tıpta tüp, safra kesesine bir sonda sokularak gerçekleştirilir. Ancak tüpü tüpsüz ve kolinerjik ilaçlar yardımıyla gerçekleştirmek mümkündür. Bu araç, geçen yüzyılın 40’lı yıllarından beri G.S. Demyanov tarafından ortaya atılmıştır ve halen uygulanmaktadır.
Karaciğer vücut için en önemli organlardan biridir. Embriyo oluşumu sürecine bile katılır. Karaciğer yaşam boyunca çalışır ve filtrasyon rolünü yerine getirir. Karaciğer vücudu toksinlerden, cüruflardan, fazla hormonlardan arındırır ve metabolizma ve sindirim sentezinde yakından yer alır. Sağlıklı bir karaciğer, uzun ömür, gençlik ve güzelliğin sigortasıdır. Ancak karaciğerin ne zaman temizlenmesi gerekir?
Karaciğer aşağıdaki durumlarda temizlenmelidir:
*Karaciğer bölgesinde karıncalanma hissi oluştuğunda rahatsızlık
* Gözlerde sarılık belirtileri, cilt lekeleri varsa
* Ağızda acılık hissi ve dilde beyaz benekler olduğunda
* belirgin bir sebep olmaksızın vücut ağırlığında artış
* bağırsak sorunları
* kanda yüksek kolesterol seviyesi
* depresif durumlar, histeri eğilimi
* Kadınlarda adet bozuklukları ortaya çıktığında.
Bu belirtiler görüldüğünde hastaların doktora başvurmaları önerilir. Tıpta hastalara karaciğer patolojisi teşhisi konduğunda doktorlar ağırlıklı olarak medikal tedavi uygularlar. Tüp, karaciğer patolojilerine aşağıdaki hastalıkların eşlik etmesi durumunda uygulanır:
* kolesistit
* safra akışının motor fonksiyon bozuklukları (diskinezi)
* Pankreatit
* duodenit
* safra durgunluğunun eşlik ettiği hepatit.
Prob aracılığıyla tüp uygulandığında hastanın safra kesesi boşaltılır. Bu sırada safra kesesi yıkanır ve karaciğer üzerindeki yük kaldırılır.
Kimlere kontrendikedir:
Tubaj aşağıdaki durumlarda uygulanamaz:
*hamilelik ve doğum sırasında
* iç organların kronik hastalıkları sırasında
*mide ve duodenum hastalıkları sırasında.
Tüp ameliyatı olmak isteyenlerde ateş, rahatsızlık veya ağrı varsa işlem durdurulmalıdır. Soğuk algınlığı ve grip sırasında sigara içilmesi önerilmez.
Nasıl hazırlanır?
Tüp uygulaması yapılırken hastaların önceden hazırlanması gerekmektedir. Prosedür için önceden hazırlanmak gerekir. Bu dönemde hastalar 3-4 gün önceden diyet uygulamalı, sebze ve süt ürünleri yemeli, yağlı, kızartma ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmalıdır.
Tüp tedavisi bir tedavi süreci olarak gerçekleştirilir. Bu sırada hastaya 4-8 defa tüpaj yapılır, bu işlemler arasında 3-4 gün ara verilir.
Tüp uygulandığında hastaya lavman verilir. Lavmanın sabah erken saatlerde veya Pazar günü uygulanması daha uygun görülmektedir. Lavmandan sonra hasta en az 3 saat yatmalıdır.
Tubaj karaciğerin temizlenmesidir.
Evde karaciğer nasıl temizlenir? Tubajın çeşitli yollarla yapılması mümkündür.
Aşağıdaki boru türleri en sık kullanılır:
* maden suyu ile tubaj
* magnezyumlu tubaj
* sorbitollü tütün.
Evde maden suyu ile tuba uygulaması
Maden suyu ile yapılan tuba kısa sürede etkisini gösterir. Bu, her yaştan hasta için geçerlidir – hatta çocuklar için. Şu anda, çok miktarda yüksek kaliteli maden suyuna ihtiyaç var. Genellikle Nazran, Borjomi, Smirnovski vb. maden suyu kullanılır.
1. Akşamları tübaj uygulandığında maden suyu hazırlanmalıdır. Bu amaçla akşamları maden suyu bulunan şişenin kapağı açılarak gazın dışarı atılması sağlanır. Sabah 45* dereceye kadar ısıtılır, sıcak su hazırlanır.
2. Sabah aç karnına hasta sağ yanına yatar, birkaç yudum maden suyu içer. Bu sırada hasta rahat bir şekilde uzanır ve ısıtma yastığı sağ kostal bölgesine yerleştirilir. Bu sırada hastanın safra kanallarının sfinkterindeki spazmlar ortadan kalkar ve safra kolayca akar. 10-15 dakika sonra hasta tekrar maden suyu içer ve ocakta yatar.
3. 20-30 dakika sonra hasta choleretic kahvaltısı (gogl – mogl), sıkılmış ballı limon suyu yer, choleretic çayı (brygar, karahindiba, andiz, çam yaprağı infüzyonu) içer. Daha sonra hasta sol tarafında yatarken hasta yine ısıtma yastığını sağ tarafında tutar. Hasta 2 saate kadar bu pozisyonda yatar. Bu dönemde hasta az miktarda maden suyu içer.
4. Periyodik olarak hastaya derin nefes alması talimatı verilir. Bu dışkılama eylemine neden olur. Bu sonuca varmak demektir.
Magnezyumlu tüp.
Magnezyum yoluyla karaciğerin temizlenmesini sağlamak da mümkündür. Bu, evde tütün içmenin en popüler yollarından biridir. Bu tuba bazen “kör tuba” olarak adlandırılır. Magnezyum sülfat, toz halinde satılan ilaçlardan biridir. Tütün uygularken yaygın olarak kullanılır. Bu ilaç safrayı dışarı atma ve safra kanallarının kaslarını gevşetme yeteneğine sahiptir. Magnezyum kullanırken, hastanın başka patolojileri olup olmadığı dikkate alınmalıdır. Böbrek hastalıkları, tansiyon, burun-boğaz, mide-bağırsak, bradikardi hastalıkları durumunda magnezyum alırken doktora başvurmak gerekir.
Magnezyumlu tüp nasıl uygulanır?
1. Magnezyum tozu sıcak suya eklenir, karıştırılır ve sabahları aç karnına içilir. Hastanın kilosu 70 kilonun altında değilse 50 gram, 70 kilonun üzerindeyse 60 gram magnezyum kullanılır.
2. Hasta suyu içer, sağ tarafına sıcak bir ısıtma yastığı koyarak 2 saat boyunca uzanır. Bu sırada bağırsak tahrişleri meydana gelebilir. Sık tuvalete gitme ihtiyacı nedeniyle tubaya başlamadan önce önlem alınmalıdır. Magnezyum tubaj kullanırken evden çıkılması önerilmez.
Sorbitol ile duman.
Bu dönemde sorbitol seçimine dikkat etmek gerekir. Tüp bebek için gerekli olan sorbitolün üzerinde E420 maddesinin bulunmadığına dikkat edilirse bu sorbitolün karaciğeri temizlemek için faydalı olduğu kabul edilir. Bu sorbitol, magnezyum tuzuna çok benzer.
Soprbit karaciğeri nasıl temizler?
Bu sırada karaciğeri temizleme işlemi de aynı şekilde gerçekleştirilir. Hasta akşam ve sabah erken saatlerde lavman yapar. Öğlene kadar hastaya hafif yiyecek verilir, öğleden sonra hastaya su veya şekersiz elma suyu verilir. Prosedür şu şekilde gerçekleştirilir:
1. Hasta sağ tarafına uzanır ve sıcak bir ısıtma yastığı koyar. 100 ml sıcak suya 2 tatlı kaşığı sorbitol ekleyin ve karıştırın. Hasta 70 kilonun üzerine çıktığında 3 yemek kaşığı sorbitol kullanılır.
2. Sorbitol suyu içilir ve hasta sağ tarafına yatırılır.
3. Hasta 2 saat yatar pozisyonda kalır ve ara sıra derin nefes alır.
Bir süre sonra hasta dışkılama isteği duymaya başlar. Sorbitol ile ilk tüpte dışkılama dürtüsü az olabilir, ancak ikinci tüpten sonra dışkılama isteğinin sayısı artar.
Sorbitol ve magnezyum karışımı ile Tubaj.
Bu tubaj daha etkili ve çabuk etki eden bir tubajdır. Şu anda sorbitol ve magnezyumun suda ayrı ayrı çözülmesi ve dönüşümlü olarak içilmesi önerilmez. Bu tubaj 4-8 defa ve 3-4 gün aralıklarla uygulanır. Bu tedavi süreci yarım yıl sonra tekrar edilebilir.
notlar
Evde sigara içenler bilmelidir ki evde sigara içmenin en etkili yolu şudur. Aşağıdakiler, karaciğer temizliği için en iyi ev ilaçları olarak kabul edilir:
* maden suları
* magnezyum
* şerbet.
Yukarıda belirtilenler karaciğer üzerinde temizleyici yağlardan daha iyi bir etkiye sahiptir. Bu yöntemleri uygularken mide bulantısı oluşabilir. Ancak normal miktarlarda alınan sorbitol veya magnezyumun vücut üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Tubalizasyon sırasında vücutta aşağıdakiler gerçekleşir:
* sindirim sistemi normalleşir
* şişkinlik ve köpük belirtileri kaybolur
* Cilt temizlenir ve cilt rengi düzelir.
*uyku normalleşir
* ağırlık azalır
* Merkezi sinir sisteminin çalışması stabilize olur.
Evde sigara içenler doğal malzemeler kullanmalıdır. Karaciğeri temizleme işlemi yılda bir veya iki kez yapılmalıdır. Doktor reçetesi veya korunma amaçlı olarak uygulanabilir. Tubajın vücuda herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte uzmanlar doktora danışmadan kullanılmasını önermemektedir.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle