Toyota, aşırı Ford F-150 Raptor kamyonetiyle rekabet etmeye hazırlanıyor – FOTOĞRAFLAR

Otomobil

Toyota Tundra kamyoneti, modifikasyon yelpazesinde bir yenilik olabilir: Japon üretici, Ford F-150 Raptor’a bir rakip yaratmayı planlıyor. Bu, şirket içindeki kaynaklara atıfta bulunarak The Drive tarafından bildirildi. Yayına göre, aşırı tundra alıcısı, SEMA sergisi için inşa edilen TRD Desert Chase prototipine benzer olacak.

Geçen yıl Kasım ayındaki SEMA gösterisi için üretilen Toyota Tundra Desert Chase prototipi, geniş gövde kiti, güvenlik çerçevesi ve ek ön ve tavan aydınlatmasıyla ayırt edildi. 18 inçlik dövme jantlar, 37 inç General Grabbers lastikleriyle donatıldı. Gövdeye iki lastik daha yerleştirildi. Ek olarak, aşırı toplayıcı, uzun bir süspansiyon ve gerekli arazi ekipmanı (kriko, karbon dioksit silindiri ve ayrıca su ve yakıt kapları) ile donatıldı.
Detaylar

Gösteri, i-Force Max hibrit güç aktarma organı tarafından desteklenen Tundra TRD Pro’ya dayanıyordu. Hibrit ünite, 3.5 litrelik V6 turboşarjlı bir motor, motor arasına yerleştirilmiş bir elektrik motoru ve 10 vitesli otomatik şanzıman içerir. Hibrit ünitenin toplam gücü 443 beygir gücü ve 790 Nm’dir. Ana rakibi Ford F-150 Raptor, 456 beygir gücündeki 3.5 litrelik V6 HO EcoBoost motordan güç aldığından, ekstrem versiyonun güç ünitesinin biraz daha güçlü olması muhtemel.

Aşırı Tunra kamyonetinin ilk çıkışı, kamyonetin potansiyelini göstereceği çölde bir yarış sırasında gerçekleşebilir. Bu tür bilgiler içerdekiler tarafından dile getirilmiş olsa da Toyota bu bilgiyi resmi olarak doğrulamadı.

//autograph.az

#Russia

#Rusya

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle