Seks eksikliği kadınları nasıl etkiler? – 5 hoş olmayan sonuç

İlginç

Birçoğunun hakkında konuşmaktan veya sormaktan utandığı bir şey. Bilim adamları ve psikologlar, seksin kadın sağlığı için çok önemli olduğunu kanıtladılar.

Bir erkekle uzun süre samimi bir ilişki kurmayı reddediyorsanız, sizi bekliyor.

Seks sadece insanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yardımcı olan hoş bir süreç değil, aynı zamanda vücudumuz ve hatta ruhumuz için de faydalı bir aktivitedir. Sık veya düzenli seks yapan kadınların adet kramplarından muzdarip olma ve daha sakin bir tavır sergileme olasılığı daha düşüktür. Ancak bir erkekle uzun süre seks yapmayı reddeden kadınlar, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşacaktır.

uyku kötüleşir

Orgazmdan sonra vücudumuz sakinleşir ve doğal uyku yardımcıları olarak işlev gören prolaktin ve oksitosin hormonlarını üretir. Bu nedenle uyku sorunu yaşayanlar sıklıkla cinsel sorunlar yaşarlar.

Kadınlarda, uykusuzluk veya yetersiz uyku nedeniyle vücut, sadece vücudun gençliğinden değil aynı zamanda cinsel istekten de sorumlu olan östrojen hormonlarını daha az üretmeye başlar.

endişe artıyor

Psikolojimiz harika. Her ikisi de vücuduyla etkileşime girer. Herkesin eşiyle romantik bir ilişkisi yoktur, örneğin, genellikle stresli ve endişeli hissedersiniz.

Bununla birlikte, size kayıtsız olmayan bir kişiyle fiziksel ilişki sırasında vücut, sakinleştirici görevi gören belirli hormonlar üretir. Aynı serotonin. Ancak kendinizi uzun süre seksten mahrum bırakırsanız, vücuttaki kaygı ve genel gerginlik artacaktır.

hafıza bozulur

Bilim adamları, cinsel ilişkinin faydalarını kanıtlayan başka bir çalışma daha gerçekleştirdiler. Bir erkekle ilişki sırasında, uzun süreli hafızadan ve beyinde yeni nöral bağlantıların oluşumundan sorumlu olan hipokampusta aktivitenin arttığı bulunmuştur. Buna göre cinsel hayatın yokluğunda hafıza zamanla bozulmaya başlayacaktır.

Kendinden şüphe artıyor

Biri kendini sevmek ve yalnızlıkta mutlu olmak, diğeri ise vücudunu tanrılaştıran adamdan inanılmaz iltifatlar almak. İltifatların faydaları hakkında istediğiniz kadar tartışabilirsiniz, ancak uzun süre samimiyet eksikliğinin benlik saygısını daha iyi etkilemediği kanıtlanmıştır. Bu arada, erkeklerde aynıdır. Hangi çoğu durumda daha sonra libido ile ilgili sorunlara neden olur

Vücut daha hızlı yaşlanır

Edinburgh Kraliyet Hastanesi’nden uzmanlar bir model buldular: insanlar, özellikle düzenli seks yapan ve orgazm olan kadınlar, ortalama olarak 7-10 yaş daha genç görünüyorlar.

Ancak erkeklerle yakınlığını uzun süre inkar eden kadınlar, tam tersine bazen yaşlarından daha yaşlı görünüyorlar. Östrojen hormonu kadın vücudunda gençliğin korunmasından sorumludur ve seksi unutanlar için normalin altında üretilir.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle