Saç uzatmanın 8 sırrı

İlginç

Saç uzatmanın 8 sırrı. Aşağıdaki ucuz ilaçlarla saçlarınızı uzatabilirsiniz.
Saç, görünüşü güzel yapan unsurlardan biridir. Uzun ve güzel saçlara sahip olmak sanıldığı kadar kolay değil. Bazı kadınlar saçlarını uzatmak için güzellik salonlarında aylarca zaman harcarlar. Saç büyümesi her kadına özgüdür. Saçları kısa sürede uzayan bazı kadınlar var ama bazı kadınlar için durum böyle değil. Vitaminsiz beslenme, çeşitli hastalıklar saçların çıkmamasına neden olabilir. Size kolay ve ucuz yöntemlerle saç uzatmanın sırlarını öğretmek istiyoruz.

1. Aloe suyu
Aloe suyu büyük miktarda biyolojik olarak aktif madde içerir. Saçlarının uzamasını istiyorsan saçlarına aloe suyu sür, 2 saat beklet ve ılık suyla yıka.
2. Pantenol asit
(B5) güçlü bir yenileyici etkiye sahiptir. Bu vitamin yanıkların, yara izlerinin ve yaralanmaların iyileşmesini hızlandırır. Eczanelerde satılan panthenol içerikli şampuan ve jeller kullanılarak saç uzatma elde etmek mümkündür. Bazen patentol içeren kremler ve merhemler de mevcuttur. Saç derisine ve saça uygulanması saçların uzamasına neden olur. Saçları yıkadıktan sonra saça panthenol sprey sıkmak da saçların uzamasını sağlar.
3. Saçı soğuk suyla durulayın
Saçları sıcak su ve şampuanla yıkadıktan sonra son kez soğuk su ile durulamak saçların uzamasına neden olabilir. Bu prosedür kafa derisinin kan dolaşımını iyileştirir ve saç köklerini aktive eder.
4. Saçları elma sirkesi ile durulamak
Saçları ılık su ve şampuanla yıkadıktan sonra elma sirkesi ile karıştırılmış su ile durulamak saçların uzamasına neden olur. Bunun nedeni elma sirkesinde bulunan minerallerdir. Elma sirkesi ile saçlarınızı durulamak için 1 litre suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi dökün. Kullanım için %6 oranında doğal olarak üretilmiş elma sirkesi kullanılmalıdır.
5. Protein maskesi
2 yumurtanın beyazını az miktarda şampuan köpüğü ile karıştırıp saça sürüp 10 dakika beklettikten sonra yıkayın.Bu maske haftada bir tekrarlanmalıdır.
6. Yumurtalı konyak maskesi
2 yumurta, 40 gram konyak ve 2 çay kaşığı zeytinyağı karışımından yapılan maske saçların uzamasını sağlar. Bu maske saçı yumuşak ve parlak yapar.
7. Uçucu yağ maskesi
Bu maske saç kökleri üzerinde etkili bir etkiye sahiptir ve onları canlandırır. Jojoba, biberiye, lavanta ve badem yağlarını kullanmak mümkündür. Maske hazırlanırken bahsedilen bitkilerin uçucu yağlarından 1 ölçek alınır, 10 ölçek zeytinyağı ile karıştırılarak 2 saat saçta bekletilir. Daha sonra saçlar ılık su ve şampuanla güzelce yıkanır.
8. Baharat maskesi
Zencefil, tarçın, gorchitsa ve kırmızı biber saç köklerini ısıtır ve kafa derisinin kan dolaşımını iyileştirir. Bu sırada saçlı deriye kan akışı hızlanır ve saç kökleri aktif hale gelir. Bu saçların uzamasına neden olur. Maskeyi hazırlamak için adı geçen baharatları zeytinyağı ile karıştırıp ısıtmak ve saç derisine masaj yapmak gerekiyor. Bu maske saç derisini yakabilir veya tahriş edebilir. Yanma hissi güçlüyse maske ılık suyla yıkanmalıdır.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle