Kış kozmetik maskeleri – Yüzümüzü taze tutalım!

Gelişim

Kışın cildimiz çok “acı çeker” – soğuk, nemli hava, dışarıdaki soğuk rüzgar, evdeki klima ve ısıtma sistemleri havayı çok kuru ve sıcak yapar.

Öte yandan, kışın vücut vitamin eksikliğinden muzdariptir. Bu, elbette, cildin durumu üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Bunun sonucunda ciltte kurur, soyulma, kızarıklık, leke, kırışıklık vb. ortaya çıkar.

Bu sorunları çözmek için modern kozmetik endüstrisi çeşitli kremler, maskeler vb. araçlar sağlar. Ancak çok etkili besleyici ve nemlendirici maskeler evde yapılabilir.

– 2 yemek kaşığı ekşi kremayı 1/2 limon suyuyla karıştırın ve temiz cilde uygulayın. Maskeyi 15 dakika bekletin, ardından ılık su ile durulayın ve günlük kullandığınız kremi uygulayın.

– Avokadonun etini çatalla ezin, 1/2 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi temiz cilde uygulayın, 15 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Avokado cildimiz için en faydalı ürünlerden biridir. Avokadodaki besinler cildimizi gençleştirir, nemlendirir ve besler, daha pürüzsüz ve elastik hale getirir.

– 2 yemek kaşığı yulaf ezmesini (“herkül”) öğütün, 1 yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı doğal bal ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi temiz cilde uygulayın ve 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Cilt çok hassas ve pürüzsüz olacaktır.

– 1/2 muz blenderda ezilir, 1 yemek kaşığı krema (veya ekşi krema) ve 1 tatlı kaşığı kayısı yağı (eczane ve süpermarketlerde satılır) eklenir ve iyice karıştırılır. Maskeyi temiz cilde uygulayın ve 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın ve günlük kullandığınız kremi uygulayın. Maske cildi yumuşatır, besler ve tazeler.

– 1 dilim balkabağı blenderda ezin, 1 yemek kaşığı ekşi krema ve 1 tatlı kaşığı portakal suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi temiz cilde uygulayın ve 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Maske gençleştirir, nemlendirir ve besler.

Kışın saçlarımızın durumu da bozulur. Saçınızı daha canlı ve parlak hale getirmek için haftada bir aşağıdaki maskeleri kullanın:

– 1 yumurta (“köy” yumurtası), 1 yemek kaşığı ayran (eczanelerde satılan – “dulavratotu yağı”), 1 yemek kaşığı yoğurt. Yumurtaları iyice çırpın, ardından kalan malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Maske ılık bir masajla saç köklerine uygulanır ve 30 dakika sonra saçlar şampuanla iyice yıkanır.

– 2 yemek kaşığı hint yağı, 1 muz (bir karıştırıcıda iyice ezin), 1/2 limon suyunu iyice karıştırın ve tüm saça masaj yapın. Maskeyi 40 dakika bekletin ve ardından şampuanlayın.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle