Kilo vermenin 5 kolay yolu

Sağlık

Akşamları çok yemek yerseniz sindirim normal gitmez ve bu da metabolizmanın bozulmasına neden olur. Yağ-yağ metabolizmasının bozulması vücutta fazla yağ birikmesine yol açar bu da fazla kilolara yol açar. Bundan kurtulmanın 5 kolay yolunu sizinle paylaşmak istiyorum:
1. Birçok insan kilo vermek için akşam yemeğini atlar. Bu da tıbbi açıdan doğru kabul edilmeyen 10 saat boyunca hiçbir besin alınmayarak vücudun metabolizmasının hızla yavaşlamasına neden olur. Çünkü akşam yemeği de diğer öğünler gibi vücut için faydalı kabul ediliyor. Kilo vermek için akşam yemeğinden vazgeçmektense bazı kurallara uymak daha uygundur:
* Akşam yemeğini yatmadan 2 saat önce yiyin.
* Hafif yemekler yemeye çalışın.
* Daha az ve kaliteli yemek yemeye çalışın.
* Öğününüzü sebze salatalarından oluşturmaya çalışın.
* Kalbiniz gerçekten çorba içmek istiyorsa, o zaman tarçınlı balkabağı çorbası için.
2. Her akşam yarım saat yürüyün. Yürüyüş sırasında kötü düşüncelerden ve stresten uzak durmaya çalışın.
3. Her akşam yürüyüşünden sonra rahatlatıcı bir banyo yapın. Su banyosuna deniz tuzu, lavanta yağı ve zencefil katarsanız pek çok faydasını göreceksiniz. Bu sırada vücudunuzdaki toksinler atılacak ve cildiniz vitamin ve minerallerle beslenecektir. Yürüyüşten sonra yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz.
4. Yatmadan önce lezzetli bitki çaylarından birini için.
5. Uzun ve derin bir uyku uyuyun. Her gece normal uyumaya çalışın. İnanın kilo vermenize yardımcı olacaktır. Rahat uyumak için oda sıcaklığını 20-24* aşmayın ve cep telefonunuzu kapatın.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle