Kadın sorunu – Kırışık cilt

Sağlık

Yaş ilerledikçe yüz derisi yaşlanır, yağlanır, ciltteki su miktarı azalır, cilt gevşer ve sarkar. Kırışıklıkların erken ya da geç oluşması vücudun genel durumuna ve cildin özelliklerine bağlıdır. Kaşlarını çatmak ve kaşlarını çatmak da yüzde kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Sıcak su ile yıkandıktan sonra ciltte kırışık oluşumunu engellemek için yüze soğuk su uygulamak gerekir.
Ciltteki kırışıklıkları önlemek için haftada 2-3 kez aloe suyu maskesi uygulamak gerekir. Bunu yapmak için önce aloe’yi karanlık bir yerde 10* sıcaklıkta 14 gün bekletmek, ardından ezmek ve suyunu çıkarmak gerekir. Kırışık cildi her sabah tuzlu suya batırılmış bir pamuklu bezle silmek çok faydalıdır. Aşağıdaki bitkilerden yapılan bir solüsyonla cilt tonu artırılabilir:
-1 çay kaşığı papatya
-1 çay kaşığı nane
-1 çay kaşığı koyun sütü
-1 çay kaşığı ıhlamur çiçeği.
2 bardak kaynar suda demlenir, süzgeçten süzülür. İnfüzyona 2 yemek kaşığı votka eklenir ve her sabah ve akşam cilde uygulanır.
Badem kabuğu, su ve gliserin karışımı kaynatılıp kırışıklıkların üzerine sürülürse cildin elastikiyeti artacak ve cilt yumuşacık olacaktır.
Salin solüsyonunun kırışık yüz üzerinde iyi bir etkisi vardır. Bunun için parmak uçlarını veya bir havlunun köşesini tuzlu suya batırıp yüz derisini dövmek gerekir.
Banyo yapmadan önce boğaz derisine krem ​​sürün ve ardından ılık, ıslak bir havluyla sarın. Banyo yaparken havluyu ara sıra ılık suda ıslatın. Bu kompres boyun derisinin yaşlanmasını engeller.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle