Hızlı kilo vermenin yolları

Sağlık

Hepimiz kadınların erkeklerden daha fazla kilo alma eğiliminde olduğunu biliyoruz. Peki kadınlarda yağ depolanması neden hızlanır? Bunun 3 ana nedeni vardır:

1. Kadınlar daha büyük yağ hücrelerine ve daha fazla yağ depolama enzimine sahiptir. Erkeklerde daha küçük yağ depolayan enzimler ve daha büyük yağ eriten enzimler bulunur. Bu nedenle, kadınlar kilo vermek için erkeklerden daha çok çalışmalıdır.

2. Östrojenler yağ depolama hücrelerinin sayısını artırır.

3. Uygun olmayan diyetlerle vücudu aç bırakmak enzim sayısını %50 azaltır. Bu durumda kilo kaybı daha hızlı gerçekleşir. Ancak bu tür kilo vermelerde kas kütlesinin yerini çözünmeyen yağ hücreleri alır. Bu kilo verme sırasında vücudun dengesi bozulur ve zaten yağlanma enzimi düşük olan kadın vücudu daha sonra erittiği yağ dokusunu geri verir.

Ancak bu genetik yapıyı aşmanın bir yolu var.

Bir ay boyunca her gün öğle yemeğinden sonra içilen 1 bardak domates suyu karın bölgesindeki yağları eritiyor. Yağlanma sürecini hızlandırmak için 1 bardak sıcak suya 1 dilim limon koyup sabahları aç karnına içmek iyi gelir. Bunların yanı sıra bir ay boyunca günde 40 dakika açık havada yürümek, kızarmış ve kızartılmış yiyeceklerden ve tatlılardan uzak durmakta fayda var.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle