“Fazla kilolardan kurtulmak doktor tavsiyesi ve bir program dahilinde yapılmalıdır”

Kişisel gelişim

Doktor tavsiyesi ve programı olmadan kilo vermek ciddi bir sağlık riski oluşturur. Kilo kaybı doğrudan gastrointestinal sistemle ilgili bir süreçtir. Yanlış beslenme bu organlarda ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Diyetisyen Laman Süleymanova, “Bazen insanlar spontane diyet yaparak kilo verdiklerini düşünürler fikrini söyledi. Bu dönemde saatlerce aç kalarak veya kuru gıda yiyerek kilo verdiklerini düşünürler. Bu tamamen yanlıştır. Birçok hastalık ortaya çıkar. ülserlerin, mide erozyonlarının, midenin koruyucu mekanizmasının ihlali, mide mukozasının zarar görmesi ve midede çeşitli iltihaplı hastalıkların ortaya çıkması.

Gün içinde vücudu aç tutmak, sadece meyve yemek doğru değildir. Doktorlar metabolizmayı rahatsız etmemeye dikkat etmeye çağırıyorlar. Diyetisyen, “Aşırı aktivite, çok fiziksel aktivite, güpegündüz yürüyüşe çıkmak, temiz havada vakit geçirmek kilo vermeye yardımcı oluyor. Diyet normalken sabahları kaloriye dikkat etmek gerekiyor. , öğleden sonra ve akşam. Doğru yapıldığında kilo kaybı normaldir ve herhangi bir komplikasyon yoktur.”

Yaş ve kilo ne olursa olsun sağlıklı beslenme tercih edilmelidir. Bu, düzgün bir şekilde kilo vermek ve formda kalmak üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle