Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde garip yasaklar

İlginç

Dünya ülkelerinde adaletin sağlanması için yasalara ihtiyaç vardır. Bazı ülkelerin vatandaşlarına uyguladığı yasaklar oldukça ilginç ve bazen de komik.

Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde uygulanan ilginç yasakların bir listesini sunuyoruz.

Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde banyoda şarkı söylemek yasak. Bu arada Pensilvanya’da gelin ve damat nikah sırasında sarhoş olursa nikah iptal edilir. Diğer eyaletlerde farklı yasaklar devam ediyor.

Gürcistan’da tavukların karşıdan karşıya geçmesi yasaktır. Bu komik yasak, tavukların bakımıyla ilgili. Tavuk yiyen insanlar bile çatalı “önem” olarak kullanmaz, elleriyle yerler.

Kanada gibi gelişmiş bir ülkede sarı renkli margarin yağının satışı yasak. Çünkü bazı şehirlerde yağın sarı olması için gıda boyası ekleniyor.

İtalya’da da ilginç bir yasak var. Eski beylikte deniz kıyısında kumdan eşya yapmak yasaktır. İnsanların sahilde rahat hareket edebilmesi için bu uygulanmaktadır.

Galler, İngiltere’de, şüpheli bir olay meydana geldiğinde japon balığı avlamak yasaktır. İhlal edenler iki yıl hapis cezasına çarptırılır.

Ve Avustralya’da, Victoria dönemi elektrikçisi değilseniz evde ampul değiştiremezsiniz. Aksi takdirde, 10 $ para cezasına çarptırılırsınız.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle