Çiftler Neden Boşanıyor ve Ayrılık Nedenleri

Çiftler Neden Boşanıyor ve Ayrılık Nedenleri İlişkiler

Her şey harika ruh eşinizi buldunuz sonunda. Hızlı ya da yavaş bir flört süresi sonrasında aileler arasında yapılan söz ya da nişan töreni derken bir de baktınız ki kendi düğününüzde göbek atıyorsunuz. Zaman o kadar da hızlı akıyor ki. Onu görüp aşık olduğunuz gün daha dün gibi. Hani kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi çarpmıştı da heyecandan elinizi kolunuzu nereye koyacağınızı bilememiştiniz. İşte hemen herkesin tanışma yerleri, aşkları, duyguları farklı olsa da herkes tam olarak böyle hissetmiştir eminim. Dünya başka bir güzel kuşlar, sokaklar, insanlar, doğa şimdiye kadar görünmedikleri kadar mucizevi ve hoş gelir insanın gözüne. 

Peki, bu kadar güzel duygulardan sonra ne olur da insanlar bunları unutur?

Bir zamanlar gözlerine bakmaya, ellerini tutmaya doyamadığımız sevdiklerimizden vazgeçeriz. Bunun için uzmanlar birçok neden sunuyor olsa da doğru olanları da vardır muhakkak, bence gerçek nedeni alışılmışlık ve bencilliktir. Evlendikten sonra kadın ya da erkek fark etmiyor gereksiz bir bencillik başlar içiten içten. Önceleri çok ortalarda olmazken gün gelir ki alışmış olmanın verdiği monotonluk ile daha bir tembel daha bir duyarsız oluruz sevdiğimize. Tamam denir geçilir birçok olay. Gerçekten incelenmeden, çözüme ulaştırmadan. İlkidir bu sorunlar başlangıcın.
Gün geçtikçe sonra ilk kez ortaya çıkacaktır bir kavga sözü olarak. Ama hep ben yapıyorum sen sürekli kaytarıyorsun. İşte bununla başlar boşanma süreci. Oysa ilk günlerde hani önce karşı tarafa sorarsınız ne yemek istediğini, hani fark etmezdi sizde ona eşlik ederdiniz zevkle. İşte bilip de uygulayamadığımız. Zora gelince kolayı seçtiğimiz doğuştan içimizde olan bencillik ve sabırsızlıktır evliliklerimizi yıkan. Çünkü insanlar hep kötü şeyleri hatırlar bir sıkıntı olduğunda. Oysa boşanmak için uçarak gittiğimiz mahkemeler de aslında güzel günlerimizi, aşık olduğumuz ayaklarınızı yerden kesen, kim bilir bir daha ne zaman hissedeceğimiz o duyguları da soğuk taş duvarlar arasında bırakıp geliriz. Boşanmadan bir kez daha düşünün ama bu kez güzel günleri. Unutmayın ki herkes ikinci bir şansı hak eder…

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle