Bu yüzden erkekler evlenmek istemiyor

İlginç

Psikolojik korkular, durumsal korkular ve annelik korkuları, erkeklerin evlenmek istememelerinin üç ana nedenidir.

Psikolog Alena Al-As bunu söyledi.

Psikolog, bir aile kurmak istememenin en popüler nedenlerinden birinin, bir erkeğin aile kurumuna karşı olumsuz tutumundan korkması olduğunu söyledi. Ona göre, “sık sık ebeveynlerin evlilik senaryosunu tekrarlama korkusundan bahsediyoruz: “Ebeveynlerin mutsuz evliliği – skandallar, karşılıklı suçlamalar, kızgınlık. Ya da çocuğun ailesinin iyi ve arkadaş canlısı bir hayatı vardı ama sonra çirkin bir şekilde boşandılar. Mantıklı bir insan da aynı şeyden korkar.”

Al-As’a göre ikinci korku ise şu durumdur: “İlişkiler kendiliğinden akıp gidiyor ve kişinin haberi olmadan bir anda ciddileşiyor. Evlenme isteği karşılıklı ve özgür olmalı.”

Psikolog, sebebin çoğu zaman erkeğe annesinin dayattığı korkularda saklı olduğunu, özellikle de erkeğe güçlü bir etkisi varsa bu korkunun kendisinden gitmediğini de sözlerine ekledi: “Eğer bir erkek annesini, hiçbir kadını terk etmezse, onu terk etmez. en ideali bile yine kötü olacak ve gelin rolünü üstlenecek.Psikolojik olarak olgun bir erkek için annenin anne, eşin de eş olduğunu unutmamak gerekir.Ve kafa karışıklığı yok! Ayrılığın her iki tarafta da olması gerektiğini anlamak için: Hem erkek hem de annesi kendi hayatlarını yaşamalıdır.” .

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle