Azerbaycan ve Türkiye gençlik birlikleri arasında mutabakat zaptı imzalandı- FOTOĞRAFLAR

Eğitim

Reforumçu Gencler Birliği (İGİB) ile Türk Gençlik Birliği (TGB) arasında İstanbul’da Türkiye ve Azerbaycan “Kardeşlik ve İşbirliği Anlaşması” imzalandı. Mutabakat Muhtırası, Reformcu Gençler Birliği Başkanı Farid Şahbazlı ile Türkiye Gençlik Birliği Başkanı Dilek Çınar tarafından her iki ülkeden medya mensupları ve gençlerin katıldığı bir törenle imzalandı.

Törende, mutabakat zaptı metni basına okundu.

Farid Shahbazlı ve Dilek Çınar, bölgedeki ve dünyadaki yeni gerçeklerin arka planına karşı, Azerbaycan ve Türk gençliğinin ortak ve aktif işbirliğinin gerekli hale geldiğini söyledi. Varılan anlaşma çerçevesinde iki ülke gençlerinin karşılıklı ziyaretlerinin gerçekleştirileceği, Azerbaycan ve Türkiye’ye yönelik enformasion provokasyonlarına karşı ortak mücadele yürütüleceği kaydedildi.

Aynı zamanda, iki ülkenin gençleri, Azerbaycan’ın kurtarılmış topraklarının siyasi, stratejik ve ekonomik önemini, turizm potansiyelini uluslararası platformlarda ve medyada tanıtmak için birlikte çalışacaklar.

İki kardeş ülkenin gençleri, uluslararası düzeyde Türkiye’nin ve bölgenin güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütlerini ortaya çıkarmak için canla başla çalışacaklardır.

Ayrıca iki ülke gençleri arasında tarih ve kültür alanında ortak projeler hayata geçirilecek

.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle