25 yaşındaki eşinden boşanma sebebi şaşırttı

İlginç

Çin’de bir adam, 25 yaşındaki hamile karısından sadece kız çocuğu doğurduğu için boşanma kararı aldı.

25 yaşında bir kadın olan Hu, kocasıyla 15 yaşından beri evli olduğunu söyledi. Evlilikleri sırasında dört kızı dünyaya geldi. Çiftin ilk kızı, kadın 17 yaşındayken dünyaya geldi. Çift, Guizhou Eyaletinin kırsalında kayıtlı, ancak iş aramak için Zhejiang Eyaletindeki Linhai Köyüne taşındı.

8 aylık hamile olan kadının iddiasına göre, eşi 3 ay önce eşinin yeniden kız çocuğu dünyaya getireceğini düşündü. Bunun üzerine daireyi terk etti, kirayı ödemeyi reddetti ve ona yakında boşanacaklarını söyledi.

“Kocam karnımın şeklinden dolayı tekrar kızım olacağı için benden boşanmak istediğini söyledi. Kalabalık bir ailenin tek çocuğu olduğu için bundan korktuğunu söylüyor. Çinli kadın, “Oğlan doğur, başka kadın bulur” açıklamasını yaptı.

Hu isteyerek boşanmayı kabul etti. Hu, “Boşanmanın artıları ve eksileri var. Boşanırsak, kızlarım ve ben onun tacizine katlanmak zorunda kalmayacağız” dedi. İkinci kızına hamileyken kocasının onu sık sık dövdüğünü ve aldattığını kaydetti.

Çift boşandıktan sonra tüm çocukların Hu ile kalmasına karar verdiler. Koca, çocukları desteklemek için ayda 1.000 yuan (140 $) ödeyecek. Hu, “En azından henüz aklını kaybetmedi. Kızları için tek kuruş vermemesini bekliyordum” dedi.

Kızların eğitim masraflarını karşılamak için çok çalışmaları ve mütevazı bir yaşam sürmeleri gerektiğini vurguladı. Çift, resmi olarak boşanmak için yıl sonunda Guizhou’daki evlerine dönmeyi planladı. Çin’de boşanma sadece kayıt yerinde yapılabilir.

Makaleyi değerlendir
Bugunbildim.com
Yorum ekle